NootGaming komunita

Nootgaming Steam logo

58

ČLENŮ

6

VE HŘE

19

ONLINE
Připojit se na Nootgaming Discord It's time to ditch Skype and TeamSpeak.

Jak (ne)funguje rank up systém

Ne, opravdu tu nenajdete přesný popis, jak funguje rankupovací systém. Cílem tohoto článku je poukázat na to, že získání vyššího ranku není jen o počtu výher/proher... ale ano, vyhrát je důležité.

Elo systém

Již dlouhou dobu se ví, že systém ranků se řídí systémem Elo (nebo podobným), který se například používá v šachách. Stručně řečeno jde o množinu vzorců, pomocí kterých se vypočítávají hráčům/týmům body. Dle těchto bodů pak hráč spadá pod nějaký rank. 

Získávání bodů

Mnoho hráčů věří tomu, že výhra = získání bodů = šance na zvýšení ranku. Jak ale vysvětlíte situaci, kdy někdo dostane vyšší rank při prohře? Proč někdo ztratí rank, když vyhraje? Za sebe mohu říct, že já se dostal z Gold Nova IV do Master Guardian s prohraným zápasem.

Systém totiž funguje zhruba tak, že nezáleží na výhře/prohře celého zápasu, ale na jednotlivých kolech. Záleží na tom, jak jste užiteční pro tým. 

 

Převedeno do skutečného života...

Představte si partu kluků A a B, kteří hrají fotbal. Všichni hrají středně dobře (Gold Nova IV). V každém týmu je vždy jeden špatný hráč (Silver III). Tyto týmy si mezi sebou dají zápas, kteří sledují trenéři a plná tribuna holek. Děvčata mají mezi kluky své favority, ví dle ranku, kdo bude zhruba jak hrát.

Představte si nyní situaci, kdy tým A, plný GN4 tahá ten jediný silver... běhá bez únavy, dává jeden gól za druhým. V očích trenérů a holek na tribuně určitě velmi stoupne. Prakticky je jedno, jestli vyhraje, nebo prohraje, je prostě dobrý, lepší než jeho spoluhráči, kteří mají vyšší ranky. Po zápase bude trénér týmu určitě smutný, že jeho tým prohrál, ale určitě půjde za tím silverem a poklepe ho po rameni. Dá ho za příklad jeho spoluhráčům. Pokud by se taková situace opakovala několikrát, trenér by ho určitě přeložil do lepšího týmu (který má vyšší rank).

 

Jak tedy stručně řečeno získat rychle vyšší rank?

  • hrát v lobby s 4 přáteli, co mají vyšší rank než vy
  • získat nejvíce MVP za celý zápas

 

Související odkazy:

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit