NootGaming komunita

Nootgaming Steam logo

58

ČLENŮ

6

VE HŘE

19

ONLINE
Připojit se na Nootgaming Discord It's time to ditch Skype and TeamSpeak.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

Během dnešního dne bude uvolněna na platformě Steam uvolněna hra PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS. Bude o tuto novou hru s předběžným přístupem vůbec zájem? Zřejmě ano, jelikož vývojáři se hře aktivně věnují a hra má veliký potenciál. Za vše také mluví statistiky na twitch.tv, kde se hra při uvolnění do uzavřené bety dostala až na 7. nejsledovanější hru.

Hra je vyvíjena na enginu Unreal Engine 4, hry běžící na stejném enginu jsou například: Killing FloorBioShockAssassin's CreedBatman: Arkham KnightBorderlands 2 a jiné...

 

Hodlám si tuto hru koupit?

Určitě! Hru jsem si vyzkoušel v uzavřené betě a musím říct, že mě velmi nadchla. Ano, je to pouze o tom, postřílet ostatní a zůstat jako poslední naživu (případně se svým týmem) ale hra má své kouzlo. K výhře vám nepomůže pouze skill ve střílení... Velkou roli hraje strategie, jakou postupujete dopředu, doplněná špetkou štěstí - zda se vám podaří obsadit neobsazenou oblast a ukořistit kvalitní výbavu. Neustále jste v napětí, musíte sledovat, zda se nacházíte ve správné zóně (která nebude uzavřená nebo bombardovaná), musíte se neustále krýt, aby vás nesestřelil protihráč z okolních budov či kopců. 

 

(názory po vyzkoušení uzavřené bety)

Co se mi na této hře líbí? 

  • Možnost zvolit si strategii, jakou budete hrát - budete na ostatní agresivně útočit, nebo se do poslední chvíle schovávat v opuštěných domech a zabíjet protihráče, kteří se zde chtějí ukrýt? 
  • Prakticky okamžitá možnost začít hrát znovu, pokud vás zabije protihráč. V uzavřené betě trvalo zhruba pár vteřin, než vás to připojilo do hry s dalšími 100 hráči.
  • Neustále napětí
  • Možnost hrát sám za sebe / duo / v týmu (až 4 hráči)
  • Možnost upravovat zbraně (puškohled, tlumič, flash hider...) 
  • Intuitivní UI (i když zatím ne moc graficky zpracované)
  • Aktivita vývojářů

 

Co se mi na hře nelíbí?

  • Nemáte možnost zjistit, odkud na vás protihráč zasáhl. Pokud nepřítele nevidíte, nezjistíte, zda je před vámi nebo za vámi. Navrhoval bych přidat indikátor zobrazující odkud zásah přišel (můj názor). 

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit